Επίσκεψη του τμήματος «Βοηθός Βρεφονηπιοκόμων» στο Ειδικό Δημοτικό Σχολείο Καστοριάς – Ευχαριστήριο

Ευχαριστούμε την κα Ζωή Μιρκοπούλου καθηγήτρια του τμήματος «Βοηθός Βρεφονηπιοκόμων»  και τις σπουδάστριες  ΔΙΕΚ Καστοριάς του τμήματος «Βοηθός Βρεφονηπιοκόμων»,  για τη μουσικοκινητική  παράσταση «ένα κίτρινο φύλλο».

Η παρουσία των σπουδαστριών  αποτέλεσε μια ευχάριστη έκπληξη για τους μαθητές   τόσο του σχολείου μας όσο και των συστεγαζόμενων νηπιαγωγείων  (Ειδικό Νηπιαγωγείο και 10ο & 11ο Νηπιαγωγείο Καστοριάς).

Σας ευχαριστούμε θερμά, για την πρωτοβουλία που πήρατε,  να μετακινηθεί η ομάδα σας  και να επισκεφτεί το σχολείο μας , προσφέροντας μια ώρα δημιουργικής αλληλεπίδρασης  με τους μαθητές μας.

Η μουσικοκινητική πράξη  είναι από τις πιο ευχάριστες δραστηριότητες  για τους μικρούς μας μαθητές. Ενεργοποιεί θετικά συναισθήματα και τους δίνει τη δυνατότητα να εκφραστούν  και να συμμετέχουν δημιουργικά με τον τρόπο τους,  στα μουσικά και οπτικά ερεθίσματα.

Η Διευθύντρια του  Σχολείου

Αργυρώ Λάζου